Vedení podniku

Ředitel podniku

Ing. Jan PoštulkaImage
+420 554 798 242
reditel@horskelazne.cz

Honza Poštulka pochází z Ostravy, vzděláním ekonom, kouč a lektor vzdělávání dospělých. Přes patnáct let se pohybuje v oblasti řízení lidských zdrojů a ekonomice ve zdravotnictví, ve kterém sbíral své manažerské a profesní zkušenosti. Od roku 2017 působí v Karlově Studánce, kde zastává funkci ředitele Horských lázní.

Je přesvědčen, že člověk by měl dělat také něco zdánlivě zbytečného, hlavně něco jen tak pro radost, aby úplně nezblbnul z toho, co dělat musí, a proto se mimo jiné, věnuje lektorské činnosti se zaměřením na měkké dovednosti a koučování. Jako nadšenému sportovci mu oči učarovala královna Beskyd, Lysá hora.

Motto: „Je lépe se opotřebovat, než zrezivět.“ Denis Diderot 

Manažer pro zdravotní péči, zástupce ředitele

MUDr.Image Petr Gloza
+420 554 798 235
gloza@horskelazne.cz

MUDr. Petr Gloza roce 1986 ukončil studium Vojenské lékařské akademie v rámci Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Po dvouleté postgraduální praxi ve Vojenské nemocnici Olomouc pracoval jako vedoucí lékař posádkových ošetřoven v Kynšperku nad Ohří a v Lipníku nad Bečvou. Získal atestaci ze všeobecného lékařství a z oboru rehabilitace a fyzikální medicíny.

V r. 1994 odešel z Armády ČR a do roku 2003 byl vedoucím oddělení fyziatrie a léčebné rehabilitace Železniční nemocnice Olomouc. V následujících 10 letech zastával funkci primáře rehabilitačního oddělení SZZ Krnov, další dva roky zástupce primáře tohoto oddělení. Od ledna 2017 do června 2018 pracoval jako primář rehabilitačního oddělení Nemocnice Vyškov. Od července 2018 doposud je na pozici manažera zdravotní péče Horských lázní Karlova Studánka. Je členem Společnosti myoskeletální medicíny ČLS JEP.

Jeho zálibou je zejména turistika, hra na kytaru, četba, vzdělávání se v oboru a alternativní medicína.

Obchodně provozní manažerka

Soňa KöhlerováImage
+420 554 798 243
kohlerova@horskelazne.cz

Soňa Köhlerová pochází z Ostravy a vystudovala Obchodní Akademii se zaměřením na ekonomii. Svou profesní dráhu zahájila jako provozní letního areálu, kde se starala o chod restaurace, poté změnila působiště a prošla zásadní změna pracovní pozice z provozní na vedoucí odd. Temporary Help ve společnosti AXIAL, s.r.o., zde sbírala cenné zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů.

Nejcennější manažerské a profesní zkušenosti získala prací v zahraničních hotelech a především na pozici manažerky úseku obchodně - provozního v Horských lázní Karlova Studánka, kde momentálně působí již pátým rokem.

Mezi její koníčky patří především vysokohorská turistika, lyžování, jízda na koni a rodina. 

 

Technický manažer

Ing.Image Vítězslav Hrazdil
+420 554 798 336
hrazdil@horskelazne.cz

 

Vítězslav Hrazdil (1957) v roce 1981 ukončil studium na vysoké škole. Svou profesní dráhu zahájil jako státní zaměstnanec a poté ředitel hotelu. Následně sbíral manažerské a profesní zkušenosti při svém působení jako externí poradce pro zdravotnictví J&T Banka a.s., statutární orgán - ředitel lékařských laboratoří AeskuLab Holding a.s, předseda představenstva Nemocnice Atlas a.s..

Ing. Vítězslav Hrazdil je ženatý. Mezi jeho koníčky patří především jízda na motorce a veškeré sportovní aktivity.

Finanční manažer

Ing. Martin Kuča
+420 554 798 305
kuca@horskelazne.cz

Martin Kuča vystudoval Obchodní akademii v Opavě a Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. V minulosti působil jako finanční kontrolor a manažerský účetní u nás i v zahraničí. Zkušenosti sbíral mimo jiné ve firmách ABB, Johnson Controls, Moduslink, Baxter Healthcare nebo Accenture.

 


 

Právník podniki

Mgr. Anna Franková
+420 554 798 305
frankova@horskelazne.cz

Anna Franková se narodila v listopadu roku 1989 v Olomouci. Vystudovala právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a následně nastoupila jako podnikový právník do strojírenské společnosti UNEX a.s. v Uničově, kde působila bezmála 5 let. Nyní působí na pozici podnikový právník a pověřenec pro ochranu osobních údajů v HLKS. 

Mezi její záliby patří především sportovní aktivity všeho druhu, hudba a konzumace dobrého jídla a pití. Za každých okolností se snaží udržovat pozitivní přístup k životu. 

Vedoucí oddělení úklidu

Jarmila BöhmováImage
+420 554 798 700
bohmova@horskelazne.cz

Jarmila Böhmová do Horských lázní Karlova Studánka nastoupila v únoru 2003. V letech 2003 až 2008  pracovala na pozici pokojská v LD Libuše. Od roku 2009 do roku 2015 byla zařazena na pozici referent ubytovacího provozu. V roce 2009 absolvovala kvalifikační kurz pro mistry. Od roku 2015 byla uvedena do funkce hlavního referenta oddělení úklidu. Od roku 2017 byla jmenována do funkce vedoucí oddělení úklidu. Mezi záliby patří četba všech žánrů, pěší turistika a rodina.

Vedoucí externích provozů - Letní lázně, lázeňská cukrárna

Miroslava HlávkováImage
+420 554 798 599
hlavkova@horskelazne.cz

Miroslava Hlávková do Horských lázní Karlova Studánka nastoupila v lednu 2015. V letech 2015 až 2016  pracovala na pozici servírka cukrárny. Od roku 2016 do roku 2017 na pozici servírka restaurace Letní lázně. V roce 2017 byla jmenována do funkce vedoucí externího provozu restaurace Letní lázně.   V roce 2018 se stala vedoucí i naší lázeňské cukrárny. V roce 2019 absolvovala kurz manažera.

Vedoucí klientského centra

Michaela HorskáImage
+420 554 798 250
horska@horskelazne.cz

Michaela Horská vystudovala obchodní akademii zakončené maturitní zkouškou. Poté navštěvovala jazykovou školu v Brně a odcestovala do Německa a zde získávala zkušenosti v německém jazyce jako Au-pair. Po návratu pracovala ve firmě T.W.I. s.r.o. ve Vrbně pod Pradědem, která se zabývá výrobou plastových oken a solárních kolektorů, kde německý jazyk plně využívala. Pracovala na pozici pracovníka MTZ.

V roce 2013 nastoupila ho Horských lázní Karlova Studánka na pozici referenta obchodního oddělení. V roce 2015 byla jmenována do funkce hlavního referenta oddělení klientského servisu a od roku 2017 je vedoucí klientského centra.

Mezi záliby patří rodina, pěší turistika, jízda na kole a četba. 

Vedoucí obsluhy Libuše

Tereza HlebováImage
+420 554 798 217
hlebova@horskelazne.cz

Tereza Hlebová se narodila v roce 1993 v Rýmařově. Vystudovala Střední průmyslovou školu v Bruntále, obor Technická strojírenská administrativa, přes 10 let se ale pohybuje převážně v gastronomii. Po škole se  rozhodla učit životem a odletěla načerpat zkušenosti do zahraničí, kde v různých zemích strávila 4 roky. Vyzkoušela si práci ve skladu, v administrativě i na place. S odstupem času zjistila, že ji chybí rodná země. Na pár let zkusila Prahu, kde pracovala jako provozní a barista v kavárně a recepční ve fitness centru. Poté se přestěhovala zpět do okolí milovaných Jeseníků. Pracovně působí v Karlově Studánce od roku 2020.

Věří, že: ,,Chybami se člověk učí“ a že ,,Všechno má svůj důvod.“

Podlehla výběrové kávě, pravidelně se účastní kávových školení a kurzů. Hodně cestuje, věnuje se vysokohorské turistice, sportu, rodině a přátelům.

Vedoucí oddělení nákupu

RomanImage Reichl
+420 554 798 253
reichl@horskelazne.cz

Roman Reichl se narodil 10. března 1964 v Rýmařově.  

Složil učňovskou zkoušku na Středním odborném učilišti v Břidličné a dále vystudoval Střední odbornou školu v Rýmařově v oboru technickohospodářské a správní činnosti. Maturitní zkoušku vykonal z ekonomiky a účetnictví a z odborných předmětů. Pracovní dráhu zahájil v roce 1982 v národním podniku Kovohutě Břidličná, n. p., v dělnické profesi. Absolvoval dvouletou vojenskou základní službu.

V lázeňském státním podniku v Karlově Studánce pracuje od roku 1991. Své manažerské a profesní zkušenosti postupně získal na pracovních pozicích vedoucího oddělení úklidu, vedoucího skladu MTZ a vedoucího oddělení nákupu. Je členem vnitropodnikových komisí pro nakládání s majetkem a řešení krizových situací.

V období 1998 – 2014 byl zvoleným členem zastupitelstva obce. V letech 1998 – 2001 vykonával funkci místostarosty obce, v letech  2006 – 2011 funkci starosty obce. Po dobu  4 let byl jednatelem společnosti Služby Karlova Studánka, s. r. o. 10 let byl členem Sboru dobrovolných hasičů Karlovy Studánky.

Roman Reichl je ženatý, má dvě děti a mezi jeho záliby patří cestování, lyžování, sledování kulturněpolitického dění a dokumentárních filmů.

Vrchní sestra

Jarmila SvobodováImage
+420 554 798 244
svobodova@horskelazne.cz

Jarmila Svobodová vystudovala zdravotní školu v Krnově zakončenou maturitní zkouškou. Poté pracovala v Ústřední vojenské nemocnici Praha na odd. ortopedie a neurochirurgie.

Od roku 2003 pracovala v ordinaci obvodního lékaře ve Vrbně pod Pradědem.

V roce 2014 nastoupila do Horských lázní Karlova Studánka na pozici všeobecná zdravotní sestra. V roce 2015 absolvovala certifikovaný kurz Manuální a přístrojové lymfodrenáže a Preventivní poradenské činnosti u klientů s lymfedémem. V roce 2016 absolvovala kurz lymfotejpingu.

V roce 2018 byla jmenována do funkce vrchní sestry.

Šéfkuchař

Michal TomášekImage
+420 554 798 214
tomasek@horskelazne.cz

Michal Tomášek vystudoval školu gastronomie a hotelnictví v Bruntále, kterou zakončil maturitní zkouškou.

Pracovní zkušenosti nasbíral v různých hotelích a restaurací. Také dva roky pracoval jako mistr odborného výcviku na Středním odborném učilišti v  Bruntále. Další nemalé zkušenosti získal v podnikání hostinské činnosti, instruktor a majitel fitness centra.

Od dubna roku 2008 nastoupil do HLKS na pozici kuchař a od roku 2010 jako šéfkuchař.

Mezi záliby patří rodina, sport a gastronomie.

 

 

Hlavní účetní

Markéta TrličíkováImage
+420 554 798 245
trlicikova@horskelazne.cz

Paní Markéta Trličíková vystudovala Obchodní akademii v Olomouci, následně absolvovala akreditovaný kurz zaměřený na daňovou soustavu ČR a základy práva pro podnikání, díky němuž získala osvědčení daňový metodik.

Od ukončení OA se profesně věnuje vedení účetnictví a daňové evidence, činnosti účetního poradce a daňové metodice. Pracovala pro firmy a organizace pohybující se v širokém spektru oborů např. maloobchod, poskytování služeb, stavebnictví, strojírenství, zdravotnictví, zpracování dřeva, kultura a další. Získala znalosti a praktické zkušenosti v oblastech personálních záležitostí, mzdového účetnictví, BOZP, správy majetku, energetického managementu, nakládání s odpady, provozních potřeb firem, kalkulací, atd. Pro některé firmy pracovala při vedení určitého týmu pracovníků. Pravidelným vzděláváním si svoje znalosti aktualizuje a prohlubuje, také je kvalifikována pro činnosti sadovník. Svou profesní činností se věnuje i charitativní pomoci.

Je členkou dozorčí rady Horských lázní Karlova Studánka, státní podnik.

Vedoucí oddělení stravování

Bc. Romana VaškováImage
+420 554 798 213
vaskova@horskelazne.cz

Romana Vašková vystudovala Gymnázium v Krnově zakončené maturitní zkouškou, pokračovala v pomaturitním studiu na Podnikatelské škole v Krnově zakončené také maturitní zkouškou a po-té studovala na Vysoké škole podnikání v Ostravě, obor Ekonomika a management ukončené státní bakalářskou zkouškou.

Svůj profesní život začala jako OSVČ v oboru hostinská činnost, kdy vedla svůj vlastní podnik. Nemalé zkušenosti získala jako vedoucí průmyslového a potravinářského zboží v obchodním domě Kaufland v.o.s v Bruntále a na Základní škole ve Vrbně pod Pradědem jako vedoucí školní jídelny.

Od dubna 2019 pracuje v HLKS na pozici vedoucí stravovacího oddělení.

Vedoucí skladu

Jitka VolnáImage
+420 554 798 215
volna@horskelazne.cz

Jitka Volná vystudovala gymnázium a v roce 2009 nastoupila do Horských lázní do úseku stravování jako provozní účetní.

Od roku 2017 je ve funkci vedoucí skladu potravin a zároveň zastupuje vedoucí stravovacího úseku.

Vedoucí referátu údržby

Ing. Jan ZifferImage

+420 554 798 248
ziffer@horskelazne.cz

 

Jan Ziffer se narodil 25.5.1989 v Opavě. Studoval střední školu automobilní v Krnově obor Dopravní a servisní služby a poté Vysokou školu báňskou v Ostravě obor Konstrukční a procesní inženýrství se specializací Technická diagnostika, opravy a udržování. Po dokončení studií započal profesní kariéru v Mondelez International na pozici Team Leader a následně jako Mechanik preventista. Poté mu jeho záliba v automobilismu přinášela nějaký čas obživu. V Horských lázních působí od začátku roku 2019. Mezi jeho záliby patří jízda na kole, lyžování, cestování, četba knih.