Lázeňské domy

Hlavní lázeňská budova Libuše

Horské lázně Karlova Studánka - Hlavní lázeňská budova Libuše

S jídelnami, inhalatoriem, balneoprovozem, elektroléčbou, rehabilitačními tělocvičnami, stálou lékařskou službou, recepci, zajišťující telefonní spojení na všechny objekty.  V budově se nachází společenská místnost s dětským koutkem, salónek k pořádání akcí, PC koutek. Je to jediná budova, v níž se nachází výtah a jeden bezbariérový pokoj. Ubytování I. kategorie pro 102 osob.
 

Lázeňská Vila Evžen

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňská Vila Evžen

Tato vila byla vybudována v roce 1890 podle projektu vídeňského architekta Franze Kachlera. Od 2. světové války do roku 2010 byla nazývána Šárka. Ve druhé polovině 20. století byl interiér nevhodně upraven pro bytové účely. Od roku 2011 budova nese opět původní název po posledním habsburském velmistru – arcivévodovi Eugenovi, česky Evženovi. Proto je i tato vila běžně nazývána oběma variantami arcivévodova křestního jména. Stavba je kulturní památkou. Při poslední rekonstrukci v roce 2011 byl objekt přebudován na ubytování apartmánového typu, schopné uspokojit i tu nejnáročnější lázeňskou klientelu, přesto je nabízeno za ceny dostupné i běžné klientele. Vila Eugen nabízí 4 apartmány ve 4**** kvalitě s celkovou kapacitou 16 lůžek. Budova disponuje 4 komfortně vybavenými tematickými apartmány Historie, Příroda, Voda, Budoucnost. Dva apartmány jsou 3 lůžkové a dva apartmány mezonetového typu jsou 5  lůžkové. Budova není bezbariérová.

HISTORIE

Apartmán o dispozici 2+kk, který se inspiruje jedním ze čtyř atributů Karlovy Studánky. Snoubí se v něm historie s moderním vybavením. Disponuje 3 lůžky a celkovou rozlohou 43 m2. Součástí apartmánu Historie je předsíň, která klienty uvede do hlavního obývacího prostoru. Zde se nachází dvoulůžko, jídelní stůl, kuchyňka, vhodná pro přípravu jednodušších jídel, s výhledem na areál lázní. Apartmán disponuje krásnou koupelnou laděnou do hnědé barvy, s prostornou vanou i sprchovým koutem. WC je samostatné. Výbavu dále doplňuje lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice a televize. Tou je vybaven i jednolůžkový pokoj, který poskytuje klid a soukromí.

PŘÍRODA

Karlova Studánka a její okolí nabízí návštěvníkům téměř panenskou přírodu, která je zdrojem mnoha léčivých procesů. Proto se další z apartmánů nechal inspirovat okolní přírodou. Tento klid budící 3 lůžkový apartmán o dispozici 2+kk a celkové rozloze 46 m2 je situován do prvního podlaží. Jeho součástí je předsíň, která v klientech lázní evokuje rozkvetlou jarní louku. Pocit, že se nacházíte v přírodě, doplňuje i podlaha a obložení z drobných kamínků. Apartmán disponuje koupelnou zelené barvy s prostornou vanou i sprchovým koutem a samostatným WC. Kuchyňka je vhodná pro přípravu jednodušších jídel a poskytuje výhled na lázeňskou budovu Vlasta. Barevný nábytek navozuje pocit klidu a uvolnění. V hlavní obytné místnosti naleznete kvalitní pohodlné dvojlůžko. Samostatný jednolůžkový pokoj ozvláštňuje stěna z proutí jako originální doplněk. Apartmán je vybaven dvěma televizemi (v hlavní obytné místnosti i jednolůžkovém pokoji), lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí.

VODA

Voda je druhým hlavním přírodním zdrojem Horských lázní Karlova Studánka. Léčivá, osvěžující a klidně protékající jedinečnou přírodou. A tak se další apartmán inspiroval právě jí. 5 lůžkový apartmán mezonetového typu o celkové rozloze 119 m2 se nachází v druhém podlaží a přesahuje až do podlaží třetího. Zde se nacházejí prostorné ložnice, do kterých klienti vystoupají po točitém schodišti. Ložnice v horním patře umožňuje vstup na balkón s krásným výhledem na lázeňské budovy a areál Horských lázní.  Apartmán disponuje předsíní v každém patře, kuchyňkou vhodnou k přípravě jednodušších jídel, dvěma koupelnami laděnými do modré barvy, vybavenými vanou i sprchovým koutem. Prostorný obývací pokoj doslova vybízí k odpočinku a relaxaci. Apartmán je vybaven televizí v každé ložnici, lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí.

BUDOUCNOST

Pohled do budoucnosti nabízí 5 lůžkový apartmán mezonetového typu o celkové rozloze 117 m2. Apartmán Budoucnost se nachází v druhém podlaží a přesahuje do podlaží třetího. Zde jsou dvě prostorné ložnice, do kterých klienti vystoupají po točitém schodišti.  Jednotlivá podlaží disponují předsíní, toaletami, koupelnami s vanou i sprchovým koutem. Tento apartmán jako jediný nabízí i vířivou vanu. Nachází se v koupelně ve druhém patře, kde si můžete dopřát jedinečný odpočinek a nechat odplout každodenní stres. Obývací pokoj i ložnice jsou vybaveny moderním nábytkem a televizemi. Kuchyňka je vhodná pro přípravu jednodušších jídel. Apartmán je dále vybaven lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí.
Lázeňská Vila Vlasta

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňská Vila Vlasta

Lázeňská budova z roku 1894, po celkové rekonstrukci v roce 2005. Kapacita 34 lůžek na 1 a 2-lůžkových pokojích I.kategorie (s vlastním sociálním zařízením, TV). Pokoje je možno kombinovat se společnou předsíní - vhodné pro pobyty rodin s dětmi. Budova není bezbariérová.

https://svetubytovani.cz/jeseniky/karlova-studanka/27838-lazenska-vila-vlasta

Lázeňský dům Bezruč

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňská Vila Vlasta

Nově rekonstruovaná budova s 1 a 2 lůžkovými komfortními pokoji I.kat. s kapacitou 102 lůžek, (ev. v kombinaci se společnou předsíní - pro rodinu) s vlastním sociálním zařízením, TV. V objektu se nachází lázeňská knihovna. Budova není bezbariérová.

Lázeňský objekt Opava

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňský objekt Opava

Opava z roku 1844 nově rekonstruovaná budova v roce 1996 s jedno a dvou lůžkovými pokoji I. kategorie s vlastním sociálním zařízením, TV. Lůžková kapacita 43 osob. Budova není bezbariérová.

Lázeňský objekt Pošta

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňský objekt Pošta

Objekt z roku 1803 nově zrekonstruovaný v roce 2003. Lůžková kapacita 21 osob v jedno a dvou lůžkových pokojích I. kategorie s vlastním sociálním zařízením, TV. Budova není bezbariérová.

Lázeňská budova Slezský dům

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňský objekt Slezský dům

Lázeňská budova z roku 1909 s 1 a 2 lůžkovými pokoji I.kat. (ev. v kombinaci se společnou předsíní - pro rodinu) s vlastním sociálním zařízením, TV. Lůžková kapacita 108 osob. V objektu se nachází lázeňská dílnička. Budova není bezbariérová.

https://svetubytovani.cz/jeseniky/karlova-studanka/27833-lazensky-hotel-slezsky-dum

 

Lázeňský dům U lesa

Horské lázně Karlova Studánka - Lázeňský objekt U lesa

42 - lůžková nová kapacita I. kategorie v jedno a dvou lůžkových pokojích s TV, vlastním sociálním zařízením na každém pokoji. Vedle objektu se nachází parkoviště pro klienty lázní. Budova není bezbariérová.