Aktuality

DOBRÉ ZPRÁVY 🥳

Od 27. dubna můžeme opět přijímat pacienty na komplexní péči. V současné době již známe podmínky, za kterých můžeme tyto pobyty realizovat. V případě, že již u nás je Váš návrh na lázeňskou péči, budeme Vás kontaktovat co nejdříve s informacemi ohledně nástupu. Zároveň přijímáme objednávky na letní dovolenou s pravděpodobným otevřením našich hotelů od 25.5.2020. Jsme velmi šťastni, že naše krásné horské lázně začnou znovu žít a „Tady Vás bude bavit svět“ ⛲️

Image

19. 03. 2020
Na základě usnesení Vlády České republiky týkajícího se nouzového stavu, vyhlášení karantény v České republice a dalších souvisejících mimořádných opatření v souvislosti s výskytem onemocnění COVID -19 přijaly Horské lázně Karlova Studánka, státní podnik veškerá přísná opatření, která by měla maximálně minimalizovat rizika k šíření tohoto typu onemocnění. Lázně jsou pro veřejnost zcela uzavřeny. Nadále platí zákaz návštěv a pohybu nepovolaným osobám v lázeňských budovách, zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu a probíhají zvýšená hygienická opatření. 

Horské lázně přicházejí s vyhrazenými kuřáckými místy

01. 11. 2019 - Lázně v Karlově Studánce patří k nejvýznamnějším poskytovatelům lázeňské léčebně rehabilitační péče v ČR. Jako zodpovědné zdravotnické zařízení se v letošním roce rozhodly vybudovat vyhrazená kuřácká místa pro ty, kteří si v areálu lázní cigaretu odepřít nedokáží. Kuřácká místa jsou řešením nejen pro ně, ale také pro klienty, zaměstnance a návštěvníky obce, kterým tak nyní kuřáci nebudou prostředí v lázních dýmem z cigaret znepříjemňovat. Naším cílem je omezit negativní důsledky kouření a zároveň prokázat vstřícnost a toleranci vůči osobám na tabáku závislým. V areálu lázní jsme vybudovali šest kuřáckých stanovišť, komfortně vybavených lavičkami a popelníky. Pouze na těchto místech je povoleno kouřit klasické a elektronické cigarety (včetně IQOS). Mimo tato vyhrazená místa, a zejména ve vnitřních prostorách lázeňských budov, je kouření zakázáno. Věříme, že klienti, zaměstnanci i návštěvníci obce, toto opatření budou respektovat a že bude ku prospěchu dobrého jména lázní. Informaci o rozmístění vyhrazených kuřáckých míst najdete v orientačním plánku.

Image

Horské lázně mají nový metodický chodník

18. 10. 2019 - Areál Horských lázní Karlova Studánka nově zahrnuje metodický chodník pro severskou chůzi neboli Nordic Walking. Dynamická chůze s holemi k tomu určenými s cílem zlepšení kondice pochází z Finska a je vhodná téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Přímo na místě je možnost vypůjčit si i sportovní hole.  Pojďte si vyzkoušet nový chodník, který je umístěn nedaleko podloubí lázeňského domu Libuše, a rozpohybujte celé své tělo.

Třídíme odpad v Horských lázních

16. 10. 2019 - Nejen návštěvníci a obyvatelé Karlovy Studánky, ale i klienti Horských lázní mají od října třídění odpadu jednodušší a nově nebudou muset s plasty, sklem či papírem ani vyjít na ulici. Nové koše na tříděný odpad lázně pořídily na každou lázeňskou budovu, kde jich najdete hned několik. Třídění odpadu je v poslední době stále častějším tématem a proto i my jsme se rozhodli jít tomuto nápadu naproti a snažíme se přispět k tomu, aby množství směsného odpadu ubývalo.